banner1

MUSALLA GÜCÜ: "BİZ BİR AİLEYİZ"

Kurulduğumuz günden bu yana yaptığımız çalışmalar her ne kadar futbol üzerine olsa da amaç ve kapsamımız bir aile olabilmenin çabası ile güzellikten ve iyilikten yana olan her şeyin bir araya getirilmesidir. Bu kapsamda dile getirdiğimiz “BİZ BİR AİLEYİZ” sözü bu amaçla dile getirilmiştir. Aile olabilmenin çabası sadece mahalli kapsamda değil sınırlarını aşarak birçok bölgeye ulaşmıştır...

MUSALLA GÜCÜ: "BİZ BİR AİLEYİZ"

Kamuoyuna Duyurulur


Kurulduğumuz günden bu yana yaptığımız çalışmalar her ne kadar futbol üzerine olsa da amaç ve kapsamımız bir aile olabilmenin çabası ile güzellikten ve iyilikten yana olan her şeyin bir araya getirilmesidir. Bu kapsamda dile getirdiğimiz “BİZ BİR AİLEYİZ” sözü bu amaçla dile getirilmiştir. Aile olabilmenin çabası sadece mahalli kapsamda değil sınırlarını aşarak birçok bölgeye ulaşmıştır. 
Bizleri bir araya getiren şey sadece bir kültür değil tam anlamıyla doğruluğun ve bu konuda cüret gösterme gayretinde olanların inancıdır. Bu açıdan tüm çabamız gelecek nesillerin doğru bir rotada iyilikten ve güzellikten yana olması topluma katılımcı ve ahlaklı bir nesle dönüşmesi ve bunun sürekli hale gelerek toplumumuzun şekillenmesi gibi bir nihai hedefi bulunmaktadır. 
Kulübümüz yozlaşmanın, çürümenin bağımlılıkla mücadelenin önünde yıkılmaz bir kale gibi varlığını daima koruyacaktır. Bu bir araya gelişin adı Musalla Gücü Spor Kulübü olarak öne çıkmıştır. Geçmişe dönük baktığımızda her türlü zorluğa rağmen yol almış, dedikodu ve art niyetlerle uğraşmamış, hedefine kilitlenmiş samimi bir birliktelik kurduğumuzu gördük. Bu heyecanla tertiplediğimiz buluşmalarda kaynaşmanın ve birlikteliğin emareleri doğrudan gözlemlenebilmiştir. Biz her şeyden önce yolun yürünmek için olduğunun bilincindeyiz. Zira hedefe varmak ancak yürüme cüretine sahip olanların zaferidir. Mesele “YOLUN YOLCUSUZ OLMASI DEĞİL YOLCUNUN AMAÇSIZ, GAYESİZ VE YOLSUZ OLMASIDIR.” Hedefi olmayan bireyin hercai ve şaşkın olacağı aşikârdır. Biz yürünecek bir yolu işaret ettik ve bu yolu adımlayacak cüretlerin varlığı inşa edeceğimiz güzelliklerin mimari olarak tarihe adını kazıyor. “BENDE VARIM” diyen her birey tarihsel sorumluluğunu yerine getiriyor ve gelecek nesillere yaptıklarını anlatarak sahip çıkılması gereken bir kültür ve inancı sağlam temellere oturtuyor. 
Musalla Gücü Spor Kulübü olarak futbolcularımız her adımda zafere yürüyor haltercilerimiz her kaldırdıkları yükse hayatta sorumluluk yüklenebilmenin bilincine erişiyor.  Bu amaçla gelecek süreçte her türlü zorluğa rağmen yolumuzun daha da aydınlanacağına inanıyoruz. Bu amaç kapsamında kulübümüzde yer alan her sporcumuza hocamıza ve yönetim kurulu üyelerimize teşekkür ediyorum. 
Kilitlendiğimiz hedef ve varılacak nihai hedefin haritasına sahip olduğumuzu düşünen ve bu haritayı cesareti ile yüreğinde saklayan herkese şükranlarımı sunuyorum. 
 

MUSALLA GÜCÜ SPOR KULÜBÜ BAŞKANI TUNCAY GENGEÇ

Tarsus Objektif

Kutay Can Altunbay


İletişim Hesapları

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER