banner1

Tarsus Belediyesi 2023 Bütçesi 1 Milyar 139 Milyon 498 Bin Tl

Tarsus Belediyesi 2023 Bütçesi 1 Milyar 139 Milyon 498 Bin Tl

Tarsus Belediyesi’nin 2023 Mali Yılı Bütçe ve Performans Programı, Belediye Meclis Toplantısında görüşülerek 1 milyar 139 milyon 498 bin TL’lik 2023 yılı bütçesi oy çokluğuyla kabul edildi.

Meclis toplantısında konuşan Başkan Bozdoğan, “Tarsus Belediyesi kendi ayakları üzerinde durabilen bir belediyedir, bundan hiç şüpheniz olmasın. Tarsus’a ve Tarsus’umuzda yaşayan vatandaşlarımıza en güzel hizmeti hep birlikte üreteceğiz.  Bugün çok önemli bir gündü. Bütçemiz tüm Tarsus’a, hepimize hayırlı uğurlu olsun. ”dedi.

Tarsus Belediye Meclisi, 2023 mali yılı bütçesini kabul ettiği Ekim Ayı ikinci toplantısını Belediye Meclis Salonu’nda gerçekleştirdi. Tarsus Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan’ın Başkanlığı’nda gerçekleşen toplantıda Tarsus Belediyesi’nin 1 milyar 139 milyon 498 bin TL’lik 2023 Mali yılı bütçesi oy çokluğuyla kabul edildi.

Yatırım Yılı projeleri ile ön plana çıkan Tarsus Belediyesi’nin yatırıma ayırdığı bütçe de geçtiğimiz yıla oranla artışa geçti. Başkan Bozdoğan, Tarsus Belediyesi’nin yatırım ve hizmet için yapılacak borçların altından kalkabilecek güçlü bir belediye olduğunu bir kez daha vurguladı.

BÜTÇE İLE İLGİLİ GÖRÜŞ VE ÖNERİLER AÇIKLANDI

Toplantıda, siyasi partilerin grup sözcüleri performans programı ve bütçe ile ilgili görüş ve önerilerini açıkladı. 2023 yılı performans programı ve bütçesi görüşülerek karara bağlandı. Tarsus Belediyesi’nin 2023 mali yılı bütçesi 1 milyar 139 milyon 498 bin TL olarak kabul edildi.

“NİTELİKLİ HİZMET ÜRETMEYE DEVAM EDECEĞİZ’’

2023 Bütçesi hakkında konuşan Başkan Bozdoğan, “İzlediğimiz ekonomi ve tasarruf politikaları sonucu belediyemiz gelir gider dengesini sağlamış ve belirli bir istikrara kavuşmuş durumda. Bundan sonraki süreçte de toplumcu belediyecilik anlayışıyla çalışacak ve 400 bin insanımız için nitelikli hizmet üretmeye devam edeceğiz” dedi.

S. G.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER