banner1

İmamoğlu kararı ile ilgili Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan açıklama! "Siyasi tartışma yok, bir şahsın YSK'ya hakareti var"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Mardin’deki toplu açılış töreninde önemli açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Mardin Havalimanı'nın adının Mardin Prof. Dr. Aziz Sancar Havalimanı olarak değişeceğini duyurdu. Erdoğan, Kılıçdaroğlu'na da sert tepki gösterdi ve "Ah cambaz ah! Kandil’e karşı senin ciğerin yok ciğerin bir laf edemezsin!" şeklinde konuştu. Erdoğan, Ekrem İmamoğlu kararıyla ilgili "Siyasi tartışma yok, bir şahsın YSK’ya hakareti var." dedi.

İmamoğlu kararı ile ilgili Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan açıklama! "Siyasi tartışma yok, bir şahsın YSK'ya hakareti var"

Mardin'de bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, toplu açılış töreninde konuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Mardin Havalimanı'nın adıyla ilgili önemli gelişmeyi de duyurdu. Ayrıca Cumhurbaşkanı Erdoğan Karaman-Adana-Gaziantep hızlı tren projesinin Mardin'e kadar uzatılacağını söyledi. Öte yandan siyaset gündemini meşgul eden en önemli konulardan bir tanesi olan 'Ekrem İmamoğlu'na mahkumiyet kararı' ile ilgili de Erdoğan'dan açıklama geldi. Erdoğan, "Siyasi tartışma yok, bir şahsın YSK’ya hakareti var. Taht oyunlarını bizim üzerimizden yürütmek istiyorlar." şeklinde konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları şu şekilde:

Her türlü fitneyi denediler ama hamdolsun Mardin kim olduğunu hiçbir zaman unutmadı.

Bugün sizlerle hasret gidermenin yanında Mardin'e kazandırdığımız toplam yatırım bedeli 8,5 milyar liraya güncel bedel 17,5 milyar liraya ulaşan yüzlerce eser ve hizmetin resmi açılışını da yapıyoruz.

Çok sayıda yol projesini bugün hizmete açıyoruz.

DSİ tarafından 1 milyar 100 milyon liralık yatırımla tamamlanan Derik Ovası Sulamasını da bugün resmen hizmete sunuyoruz.

Bugün 3 petrol kuyumuzun açılışını yapıyoruz. Mardin'deki doğal gaz alt yapısını genişlettik.

Tüm eser ve hizmetlerin Mardin'e hayırlı olmasını diliyorum. Bu yatırımların şehrimize kazandırılmasında katkısı bulunan kurumlarımızı tebrik ediyorum. Bu kadar da değil. Geçtiğimiz 20 yılda 48 milyar liralık kamu yatırımlarıyla her alanda destekledik, geliştirdik. Eğitimde 5764 adet yeni derslik inşa ettik. Artuklu Üniversitesi'ni kurduk. Yurt binaları açtık, spor tesisleri kazandırdık.

Çevre ve şehircilikte, TOKİ eliyle toplam 8 bin 907 konutun inşasını tamamlayıp hak sahiplerine teslim ettik, 690 konutun yapımı devam ediyor. Ayrıca son kampanyamızla Mardin'de 2 bin 550 konut daha inşa edecek, vatandaşlarımıza 17 bin 500 alt yapısı hazır müstakil ve müşterek arsa vereceğiz.

MARDİN HAVALİMANI'NIN ADI DEĞİŞİYOR

Karaman-Adana-Gaziantep hızlı tren projemizi inşallah Mardin'e kadar uzatıyoruz. Mardin Havalimanı'na 3 milyon yolcu kapasiteli yeni bir terminal binası yaptık. Mardin Havalimanı'nın adını Mardin Aziz Sancar Havalimanı olarak değiştirelim dedik. Nobel ödüllü prof. dr. Aziz Sancar hocamızın adı bundan sonra Mardin Havalimanı'nda da görülecek. Mardin Prof. Dr. Aziz Sancar Havalimanı.

Terör örgütlerinin kaynaklarını yağmaladığı belediyeleri yeniden size hizmet edecek hale biz getirdik.

KILIÇDAROĞLU'NA SERT TEPKİ

Bay Kemal, 6 yaşındaki çocuğu konuşuyorsun. O bir felaket bizim ciğerimiz yanıyor. 13-14 yaşında Kandil'e kaçırılanlar için bir kelime ettin mi? Kandil’e karşı senin ciğerin yok ciğerin, bir laf edemezsin!

O terör örgütlerinin taciz ettiği yavrular ile ilgili bir cümle kullandın mı? Diyarbakır Anneleri'ni ziyaret ettin mi, helalleştin mi? Ah cambaz ah. Helalleşmeye geldim diyor. Helalleşeceksen Diyarbakır'a git. HDP'ylesin. HDP ne yapıyor, Kandil ile iş tutuyor. Kandile'e karşı senin ciğerin yok ciğerin, bir laf edemezsin.

EKREM İMAMOĞLU'NA MAHKUMİYET KARARI

Son günlerde bir mahkeme kararı üzerinden kopartılan fırtınanın gerisinde de ne var? Aynı faşist zihniyet var. Aslında bu tartışmanın ne bizimle, ne şahsımla, ne milletimizle bir ilgisi yok. Çünkü konu bir şahsın, hakimlere hakaret ettiği iddiasıyla aldığı mahkumiyet kararından ibarettir. Ortada ne bir siyasi tartışma, ne bir fikir kavgası, ne bir hizmet mücadelesi mevcuttur.

Mahkeme kararının açıklanmasının ardından söylenenlere, yazılıp çizilenlere baktığımızda bir taraftan gülüyor, bir taraftan üzülüyoruz.

Birilerinin kendi iç kavgalarını, Bizansvari taht oyunlarını bizim üzerimizden yürütmeye çalıştığını görünce üzülüyoruz. Karşımızdaki tablo gayet net. Anayasaya göre hakimler görevlerini bağımsız olarak, kanuna ve hukuka uygun şekilde yaparlar. Ben söylemiyorum, Anayasa'nın 138. maddesi söylüyor. Mahkemelerin verdiği her kararı beğenmek mecburiyetinde değiliz. Bizim de eleştirdiğimiz pek çok mahkeme kararı da olmuştur. Bu kimseye hakimlere hakaret etme, mahkeme kararını tanımama hakkı vermez. Bizim siyasetin meşru yollarla yapılmasına olan bağlılığımızı kimse sorgulayamaz.

6'LI MASAYA YÜKLENDİ

Projelerimizi yarıştırabileceğimiz bir rakip arıyoruz. Aylardır bunun çağrısını yapıyoruz. Muhalefet cenahı karşımıza bir isim çıkartamadı. Masadaki herkesin kafasında başka hesabın olduğu cümle alemin malumudur. Birileri bir mahkeme kararını bahane ederek bizim üzerimizden kendi lehine çevirmeye çalışıyor.

Ortada henüz biten bir yargı süreci de gelen bir yasak da yok. Eğer mahkemenin verdiği kararın hatası varsa gerekli düzenlemeler yapılabilir. Asıl çarpıklık yargıyla ilgili bir sürecin 6'lı masanın kendi içindeki siyasi çekişmelerinin mezesi haline getirilmeye çalışılmasıdır. Bizi de aynı oyuna alet etmeye çalışıyorlar.

Bizim için cumhurbaşkanı adayının kim olacağı hiç önemli değil. Cumhur ittifakı adayını açıklamış meydanlarda gümbür gümbür söyleyeceğini söylüyor. 6’lı masa ve ortakları birbirine çalım atmakla uğraşacaklarına yürekleri yetiyorsa çıkıp adaylarını göstersinler. Çamura yatmadan bizim adayımız şudur deme cesaretini göstersinler.

Tarsus Objektif

Güncelleme Tarihi: 17 Aralık 2022, 15:38

Kutay Can Altunbay


İletişim Hesapları

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER