banner1

E. Yargıtay Üyesi Av. Mustafa ATEŞ İYİ Parti'den Aday Adaylığını Duyurdu!

Tarsuslu Emekli Yargıtay Üyesi Av. Mustafa ATEŞ bugün Tarsus’un simgesi Kleopatra Kapısı önünde yaptığı konuşma ile İYİ Parti’den Mersin Milletvekili Aday Adayı olduğunu sosyal medya hesaplarından paylaştığı video ile duyurdu. İYİ Parti’nin 2023 seçimlerinde jenerik olarak kullandığı “Birlikte Kazanacağız” sloganına da videosunda yer veren Mustafa ATEŞ, “Birlikte Kazanacağız Mersin! İYİ’ler Mersin’e ve Türkiye’ye İYİ gelecek.” Dedi.

E. Yargıtay Üyesi Av. Mustafa ATEŞ İYİ Parti'den Aday Adaylığını Duyurdu!

E. Yargıtay Üyesi Mustafa ATEŞ Kimdir?
Mustafa Ateş 1967 yılında Tarsus’ta dünyaya gelmiştir. Dokuz Eylül Üniversitesi Hukuk Fakültesinden 1988 yılında mezun oldu. 1989 yılında avukatlık stajını, 1992 yılında da hakimlik stajını tamamlayarak hakim olarak görev yapmaya başladı. Sırasıyla Hakkari/Çukurca, Hatay/Hassa ve Adana/Pozantı ilçelerinde değişik mahkemelerde hakimlik yaptıktan sonra 1999 yılında Adalet Bakanlığı Teftiş Kurulunda Adalet Müfettişliği görevine atandı.

2003 yılının Haziran ayında buradaki görevinden ayrılarak 2003-2005 yılları arasında Kayseri, 2005-2011 yılları arasında da Ankara Aile Mahkemesi Hakimliği görevlerinde bulundu. 2011 yılında Yargıtay üyeliğine seçildi. 4 yıl boşanma davalarının temyiz incelemesini yapmakla görevli Yargıtay 2. Hukuk Dairesinde, bir yılda mal rejimlerine ilişkin davaların temyiz incelemesini yapmakla görevli Yargıtay 8. Hukuk Dairesinde görev yaptı. 2017 yılında kendi isteği ile emekliye ayrıldı ve o tarihten bu yana avukatlık ve danışmanlık yapmaktadır.

Mustafa Ateş’in “Hukuk Muhakemeleri Kanunu Yargıtay İlke Kararları” isimli yayımlanan 2 ciltlik derleme eseri ve “Hukuk Yargılamasında Ve Özellikle Boşanma Davalarında Hukuka Aykırı Delil” başlıklı yayınlanmış bir makalesi bulunmaktadır. Boşanma, Mal Rejimi, Kadına Karşı Şiddet ve Hukuk Muhakemeleri Kanunu konusunda çok sayıda panelde sunum yaptı.

Tarsus Objektif

ÇAĞIN MANAY

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER