banner1

CHP'li Bal'dan, Ülkü Ocakları Başkanının Açıklamasına Sert Cevap

CHP'li Bal'dan, Ülkü Ocakları Başkanının Açıklamasına Sert Cevap

"Tarsus Ülkü Ocakları Başkanı‘nın halkımızı kin ve düşmanlığa, kavga etmeye, milletimizi tahrik etme tuzağına Tarsus Halkı düşmeyecektir!"

Cumhuriyet Halk Partisi Tarsus İlçe Gençlik Kolları Başkanı Adil Bal, göreve geldiği ilk günden itibaren rantçıların, Belediyeden cebini doldurma düşüncesiyle hareket edenlerin önüne engel olan Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer’in, “sözde milliyetçilik” kisvesi altında hareket edenleri ciddi şekilde rahatsız ettiğini söyledi.

19 yıllık iktidarları döneminde ülke insanını yoksulluğa, sefalete sevk eden, doğayı mahveden, betona yatırım yapmaktan başka hiçbir icraatları olmayan, devletin omurgasını oluşturan tüm kurumlarının kimyasıyla oynayan, HERGÜN GELEN ŞEHİT CENAZELERİNİN SORUMLUSU AKP iktidarının bastonu olmaktan başka hiçbir işe yaramayanların bugün gündeme gelmek için yine kavga ve küfür dili kullandıklarına dikkati çeken CHP İlçe Gençlik Kolları Başkanı Adil Bal, “Büyükşehir Belediyesi’nin son meclis toplantısında yaşananlar hepimizce malum.

Her fırsatta işçi çıkarmaları iddiasını gündeme taşıyan, borçlanma talebini sürekli red ederek halkın hizmet almasını engellemek isteyen, sokakta, pazarda, çarşıda yani halkın içine çıkacak yüzü dahi olmayanlar kavga, şiddet, küfür ve hakaret diliyle; halkımızı kin ve düşmanlığa kavga etmeye tahrik etmeye çalışsalar da Türk halkı bu tuzağa düşmeyecektir.

Kavgacı, ayrımcı, küfürcü siyaset anlayışının artık toplum nezdinde karşılığı kalmamıştır. 

Mersin’in ve Mersin’e bağlı tüm ilçelerde yaşayan insanların umudu olan, iki yıllık görev süresi sonunda, dünyada ve ülkemizde yaşanan tüm gelişmelerden dolayı genel olarak moralleri bozuk olan geniş halk kitlelerine “İyi ki CHP’li belediyeler var”, “İyi ki Vahap Seçer var” dedirterek umut olan Büyükşehir Belediye Başkanımız sayın Vahap Seçer’in her zaman yanında olduğumuzu ve olacağımızı buradan bir kez daha haykırıyorum. 

Bu memleket; ülkeyi bu hale getirenleri, onlara kimlerin koltuk değneği olduğunu, vatandaşların inim inim inlediği şu günlerde şatafat içinde yaşayanlara şakşakçılık yapanları da biliyor, onların ne kadar çapsız olduklarını da biliyor.

Şunu da belirtmek isterim ki; 

Sizin anlamakta güçlük çektiğiniz Vahap Başkan, hamile kadınlara süt dağıtımından, sebze hal’inde ve dezavantajlı mahallelerde açtığı kreşlerle, okul sütü projesiyle, liselere giriş sınavına hazırlanan ihtiyaç sahibi ailelerin çocuklarına eğitim desteği vermekte. Üniversite sınavı öncesi fırsat eşitliği yaratma adına birçok ilçede üniversite hazırlık kurslarından, üniversitede okuyan öğrencilere burs verilmesine, kadın istihdam oranının artmasından, 3 TL’ye 3 çeşit yemekle ihtiyaç sahibinin aşı olmakta.

Rantçıların cebine akan paraları keserek yüzbinlere gıda kolisi dağıtmakta, ileri yaş almış yurttaşların evde bakım ve sağlık hizmetlerini, sabahın 5’inde işine giden tarım işçisinin, esnafın yüreğini de ısıtan sıcak çorbasını ulaştırmakta. Kısacası sayın Başkanımız, Belediyeciliğin sadece yol-kanalizasyon olmadığını 2 yılda kanıtlayarak toplumun geniş kesimlerinin beğeni, sevgi ve taktirini kazanmaktadır.
 
SOSYAL MEDYA HESABINDAN MERSİN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANIMIZ SAYIN VAHAP SEÇER ‘E HAKARET EDEN KİŞİ ÖNCE MİLLETİMİZE ŞU SORULARIN CEVABINI VERMELİDİR:

-   "Tek adam rejimi" için anayasa değişikliğinde AKP'yi desteklemeyi,
-   2018 Cumhurbaşkanlığı seçiminde MHP adına aday çıkartmayıp AKP ye destek vermeyi,
-  Terörist başı Apo’nun mektubunun okutulmasına sessiz kalıp, terorist  Osman Öcalan’ın TRT’ye çıkartılmasına göz yummayı, 
-   Türkiye Büyük Millet Meclisi başkanlık seçiminde MHP adına aday çıkartmayıp AKP adayına destek vermeyi,
-   31 Mart yerel seçiminde Ankara, İstanbul ve İzmir'de Büyükşehir Belediye Başkanlığına MHP adına aday çıkartmamayı, Yani , Türkiye'yi dahi yönetmeye aday olmayan, olamayan, sözde ülkücü anlayışınızın partisi Tarsus ‘u Mersin ‘i yönetebilir mi ? 

Yine sözde ülkücü anlayışınızın partisi  genel başkanınızın daha önce söyledikleri aşağıdaki sözleri unuttunuz mu ? 

-   Recep Tayyip Erdoğan tipi başkanlık sistemi, Türkiye'nin bölünmesinin reçetesidir.
-   Beştepe'nin başkanlık sisteminin faziletleri konusunda söylediklerinin tümü yalan ve aldatmacadır.
-   Bebek katiliyle müzakere yapandan, teröristlere kucak açandan Cumhurbaşkanı olmaz!
-   İki yanlıştan bir doğru çıkmaz. Tekeden süt sağılmaz. Balda tuz bulunmaz, suda ateş yanmaz, Recep Tayyip Erdoğan'dan da Cumhurbaşkanı olmaz."

Birlikte hükümet ettiğiniz AKP, özellikle Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün adını yok etmeye çalışırken, ülkemizi uçurumun eşiğine getirmişken sadece ve sadece seyirci olanlardan Ülkücü olur mu? Atatürkçü olur mu? Önce bu gerçeği öğrenin. 

Sayın Erdoğan'ın sözde ülkücü anlayışınızın partisinin genel başkanı hakkında ettiği hakaretleri ise size hatırlatmak istemiyorum. 

Son olarak,

Merhum Alparslan Türkeş ‘in "Ülkücü olup da Atatürk'ü sevmeyen kişiler Ülkücülüğün temel anlam ve prensiplerini kavrayamamış, kendisini Ülkücü sanan kanı bozuk insanlardır!" Sözlerini size anımsatarak, kısa süre önce ÇAMLIYAYLA ‘da Yüce Önder Atatürk ‘ün NUTUK ESERİNİ DAĞITAN ÇAMLIYAYLA ÜLKÜ OCAĞI BAŞKANI KARDEŞİMİZE NEDEN SAHİP ÇIKMADIĞINIZI MİLLETİMİZE CEVAPLAMANIZI BEKLİYORUZ?

Ha şunu da hatırlatalım, Çamlıyayla Ülkü Ocakları Başkanına “Gel Nutuk’u birlikte dağıtalım” diyerek, bu ülkenin kurucu unsuru olan Cumhuriyet Halk Partisi’nin sözde değil, özde ve gerçek Milliyetçi olduğunu bir kez daha kanıtlamış olduk.”

Tarsus Objektif

Güncelleme Tarihi: 12 Ağustos 2021, 16:02

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER