banner1

Başkan Varal'dan Afiş İndirmelere Tepki

Başkan Varal'dan Afiş İndirmelere Tepki

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Tarsus İlçe Başkanı Av. Ozan Varal, haktan ve adaletten yoksun uygulama ve girişimlere tepki göstermeye ve seslerini yükseltmeye devam edeceklerini söyledi.

TEM otoyolunun Mersin-Tarsus bölümünün ücretsiz olması için vatandaşlardan yükselen sese tercüman olduklarını ve konuya ilişkin hem basın açıklaması, hem de afişler ve billboardlar hazırladıklarını kaydeden Başkan Ozan Varal, “Geçtiğimiz günlerde, Yeni Tarsus Müzesi yanına (eski Adliye binası) T.C. Anayasası'nda güvence altına alınan düşünce ve ifade özgürlüğü hakkı kapsamında olan ve hiçbir şekilde suç teşkil etmeyen;  "Tarsus - Mersin Otoyolu Ücretsiz Olsun, Ayrımcılık Son Bulsun" pankartı astık.

Fakat pankart bundan rahatsız olanlar tarafından sökülerek yere atılmış, yerine AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı sn. Recep Tayyip Erdoğan'ın fotoğrafı asılmıştır. Ne yaparlarsa yapsınlar, Tarsus halkının cebinden yıllardır haksız yere çıkan her bir kuruşun hesabını sormaya devam edeceğiz” dedi.

BAŞKAN VARAL, AFİŞİ SÖKENLERE ÇAĞRIDA BULUNDU

CHP İlçe Başkanı Av. Ozan Varal, “Pankartımızı sökenler bilsinler ki, halkımızın derdini dile getirdiğimiz afişimizden rahatsız oldular ise halkın haklı talebinden rahatsızlıklarını bize iletmeleri durumunda afişimizi kendimiz söker, yerine sayın Cumhurbaşkanımızın fotoğrafını biz asardık” ifadelerini kullandı.

Geçtiğimiz Mayıs ayı içerisinde parti ilçe binasına astıkları “128 Milyar Dolar nerede?” afişlerinin provoke edici şekilde sökülerek, yerine AKP’nin sözde hizmetlerinin yazılı olduğu pankartların asıldığını hatırlatan CHP Tarsus İlçe Başkanı Av. Ozan Varal, “Kısa bir süre önce yine gece yarısı ‘128 Milyar Dolar nerede?’ sorumuza cevaben; parti binamızın pencerelerine korsan şekilde afişler asıldı. 

Asılan afişler de “bir gece ansızın gelebiliriz” ve “verilemeyecek hesabımız yok, soracak hesabımız çok” şeklinde yazılar mevcuttu. Asılan ve fotoğraflanan afişler AKP Tarsus İlçe Gençlik Kolları sosyal medya hesabından da paylaşıldı! 

Yapılan eylemin failleri ile aynı zihniyete sahip kişilerce yine bir gece; parti ayrımı olmaksızın daha önce hem partimiz, hem de başka partiler tarafından da dile getirilen halkımızın talebinin ifade edildiği "AYRIMCILIK SON BULSUN, TARSUS MERSİN OTOYOLU DA ÜCRETSİZ OLSUN"  afişinin sökülmesi; sökenlerin acziyetini , halkımızın haklı gür sesinden rahatsız olduklarının ve Tarsus halkının sorunlarından habersiz olduklarının ispatıdır” diye konuştu.

Tarsus’un huzur, barış, hoşgörü ve kardeşlik kenti olduğunun altını çizen ve yapılan bu hareketlerin toplum nezdinde hoş karşılanmadığına dikkati çeken CHP Tarsus İlçe Başkanı Av. Ozan Varal, “Cumhuriyet Halk Partisi Türkiye'nin birleştirici gücüdür.

Her zaman, her ortamda, her koşulda halkımızın yanında olacağız. Halkımızın hakkını koruyacağız. Bir kez daha haykırıyoruz, "Tarsus üvey evlat değil! Tüm şehirlerdeki iç otoyollar gibi Tarsus-Mersin otoyolu da ücretsiz olsun! Ayrımcılık son bulsun!” dedi.

Tarsus Objektif

Güncelleme Tarihi: 08 Temmuz 2021, 16:01

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER