banner1

Eczanelerin Denetimi Sürüyor

Eczanelerin Denetimi Sürüyor

Tarsus’ta faaliyet olan 108 eczane belirli zamanlarda denetlenmeye devam ediyor.

Tarsus İlçe Sağlık Müdürü Dr. Füsun Kaleli, eczanelerin hastalara daha kaliteli ve güvenli ilaç temini için denetimlerinin devam ettiğini söyledi.

Eczanelerin açık olduğu saatler içinde eczacının iş yerinde bulunmasının zorunlu olduğunu anımsatan Dr. Füsun Kaleli, eczacı ve eczane çalışanlarının kurallar çerçevesinde hareket etmesini de istedi.

Kaleli, "Tarsus İlçe Sağlık Müdürlüğümüz, sayıları 108 olan eczanelerimizi, hastalarımızın ilaç konusunda mağdur olmaması ve hasta memnuniyeti için denetlemeye devam ediyor.",dedi.

Yapılan denetimlerimde uyuşturucu ve psikotrop ilaçların kayıtları, ortam ve buzdolabı ısısı, nem kayıtları, ölçüm cihazlarının (termometre, hassas terazi) kalibrasyon kayıtları, eczanelerin fiziki yapısının yanı sıra hijyenik olup olmadıklarınında denetlendiğini kaydeden Kaleli, "halkımıza sunulan sağlık hizmetinin en önemli paydaşlarından olan eczanelerimize de hastalarımıza ilaçlarının güvenilir şekilde ulaştırılmasına gösterdikleri özen nedeniyle teşekkür ediyorum”,diye konuştu.

Tarsus Haber

Güncelleme Tarihi: 10 Ekim 2018, 11:48

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER