banner1

Yalnızlık Üzerine

Yalnızlık Üzerine
Geçenlerde haberlerde izlediğim ve bir süredir beni derin düşüncelere sevk eden bir olaydan bahsetmek istiyorum sizlere bugün.

Habere konu olan şahıs 55 yaşında erkek bir vatandaş ve habere konu olmasının sebebi ise 155 Polis İmdat Çağrı Merkezi’ni sadece 1 senede 45 bin 210 kez araması! Daha da ilginç olan kısım ise, şahsın ifadesinde “Yaklaşık iki yıl önce eşimden boşandım.

Sürekli alkol tüketiyordum. Psikolojik olarak bunalıma girdiğim için ve konuşacak kimsem olmadığından dolayı polis ihbar hattını aradım. Çok pişmanım bir daha yapmayacağım” demesi, ki bu konumuzun ana fikrini oluşturan ve birazdan irdeleyeceğimiz kısımdır.

TÜİK verilerine göre şu anda ülkemizde 3.1 Milyon insan yalnız yaşıyor. Yani halkımızın %4’lük bir kısmı yalnız; ve yolda yürürken karşıdan geldiğini gördüğünüz fakat selam vermediğiniz insanlardan herhangi biri, veya adını bilmediğiniz üst komşunuz, veya çocuğunuzu her sabah evin önünden alan servis şoförü bu gruba dahil olabilir.

Fakat 79 Milyonluk bir ülkedeki her ortalama insan gibi siz de kendi gündelik dertlerinizde boğulduğunuz için bu gruba ait insanlar çözümü 155 Polis İmdat Hattı’nda arayacak kadar kendileri yalnız hissedebiliyorlar.

Peki sorun nereden kaynaklı? Oturduğumuz mahalledeki tüm mahalle sakinlerini tanıdığımız günlerden nasıl üst komşumuzun adını dahi bilmediğimiz zamanlara geldik?

Ne zaman ne ara bu kadar yalnızlaştık ki içimizde Polis İmdat Hattı’ndan medet uman insanlar çıktı? Bence bunun altında yatan sebep yine biziz.

Gündelik hayatlarımıza ve dertlerimize o kadar kapılmışız ki, bundan dolayı insanlara ve çevremizde olan biten hiçbir şeye tahammülümüz kalmamış.

İnstagram hesaplarımızdaki hayatlarımızı mükemmel hale getirmeye çalışırken kendi yaşadığımız hayatların ne kadar yozlaştığının, monotonlaştığının farkında değiliz. ‘Her koyun kendi bacağından asılır’ mantalitesinde yaşamaya devam edyoruz

Halbuki gördüğümüz herkese gülümsesek, selam versek, hal hatır sorsak hayat büyük ihtimal böyle olmazdı, değil mi?

Tarsus Haber

Güncelleme Tarihi: 31 Ekim 2018, 15:41

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER