banner1

Vahap Seçer'e Ayar Vermek İsteyenler Boşuna Uğraşmayın

Yerel seçimlerin ardından daha kısa bir süre geçti. Tebriklerin ardı arkası kesilmiyor.

Vahap Seçer'e Ayar Vermek İsteyenler Boşuna Uğraşmayın
Haber-Yorum: Cemal DOLAŞMAZ

Yerel seçimlerin ardından daha kısa bir süre geçti. Tebriklerin ardı arkası kesilmiyor.
Mersin Büyükşehir Belediye Başkanlığına oturan Vahap Seçer’i şu sıralar bazı kalemler, atamalar konusunda eleştiri yağmuruna tutmuşlar.
Bu eleştiriyi yapanlarda piyasada kendini CHP’li olarak lanse eden isimler. Macit Özcan döneminde kaymak yiyip aynı kaymağı Vahap Seçer’den bekleyen isimler.
Açık yüreklilikle ifade edeyim ki yerel seçimlerde Vahap Seçer’e şahsım oy vermedim. (Şimdi bu yazdığımı koştura koştura Sayın Vahap Seçer’e götürenler olacaktır. Boşuna yorulmayın derim. Zaten Vahap Seçer kimin ne olduğunu çok iyi bilen bir siyasetçidir) Seçimler bitti. Kazanan Vahap Seçer oldu. Vaatleri var. Yapacağım dediği işler var. Daha çiçeği burnunda bir Belediye Başkanı.
Seçimlerde birlikte yürüdüğü bir ekibi var. Bu ekip kendisine seçim kazandıran ekip.
Şimdi birileri çıkmış “CHP üst düzey kaynaklarının ‘söz geçiremiyoruz’ dediği Başkan Seçer, Tarsuslu mobilyacı ve helvacıları, asker, polis gibi hatırlı   ve belediyeciliği bilmeyenler arasından atamalarla da dikkat çekti.” şeklinde eleştiride bulunmuş.
Öncelikle Mersin’de Tarsuslulara karşı bir alerji var. Aynı alerjiyi seçimlerden önce Hamit Tuna’nın ekibi de yapmış ve Tarsus’ta gerekli ilgiyi bu sebepten görememişti. Kaldı ki seçimin sonucunu etkileyen Tarsus’u kimse küçümsememeli.
Diğer bir konuda belediyeciliği bilmeyen atamalardan bahsetmiş eleştirenler. O helvacı ve polis dediği insanların geçmiş dönemde Belediye Meclis Üyeliği yaptığını bilmeden bu tür eleştirileri yapmak bilgisizlikten başka bir şey değildir.
Amacım burada Vahap Seçer ve ekibine yağ çekmek değil elbet. Ancak yaptığı atamalarda Tarsuslu olan isimlerin insani ilişkileri son derece mükemmel. Özel hayatlarındaki işlerinde başarı sağlamış bu isimleri daha yolun başında eleştirmekte haksızlık olacaktır.
Yapılacak işleri hep beraber bekleyip göreceğiz.
Elbette yanlış bir konu varsa da eleştireceğiz.
Vahap Seçer bu tür eleştirilere şu sıralar kulak asmaz. Daha yolun başında. Herkesin çalışmasına bakar ve memnun olmadığı bir kişi de olursa gereğini yapar.
Unutmayın ki Vahap Seçer Belediye Başkanı olmadan önce başarılı bir iş adamıydı.

Tarsus Haber

Güncelleme Tarihi: 27 Nisan 2019, 00:39

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER