banner1

Tedaş'tan gündüz yanan sokak lambaları ile ilgili açıklama

Toroslar Elektrik Dağıtım A.Ş. tarafından flaş açıklama geldi. İşte detaylar

Tedaş'tan gündüz yanan sokak lambaları ile ilgili açıklama
Gündüz saatlerinde yanan sokak lambaları ile iglili Toroslar Elektrik Dağıtım A.Ş.'den açıklama geldi. Yapılan açıklamadaGenel Aydınlatma Denetimi'nden dolayı bazı yerler gündüz saatlerin sokak armatürlerin açık kalacağı vurgusu yapıldı.
İşte TEDAŞ'tan yapılan o açıklama: 
"Düzenleme ve denetlemeye tabi bir sektörde faaliyet gösteren elektrik dağıtım şirketlerinin denetlenmesi, 6446 sayılı Elektrik Piyasası Kanunu kapsamında gerçekleştirilmektedir. Elektrik Piyasası Kanunu uyarınca elektrik dağıtım şirketlerini inceleme ve denetleme yetkisi Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı’na verilmiş olup, bakanlık tarafından uygun görülen veya yetkilendirilen hallerde söz konusu iş ve işlemler ihtisas sahibi olan kamu kurum ve kuruluşları tarafından yapılmaktadır.
Bu kapsamda Toroslar Elektrik Dağıtım şirketimiz 30.09.2018 – 22.10.2018 tarihleri arasında Bakanlık tarafından, bu konuda yetkilendirilen TEDAŞ Genel Müdürlüğü’nün yürüteceği Genel Aydınlatma Denetimi'nden geçecektir.
Denetim süresince gündüz saatlerinde, illerimizin bazı bölgelerinde sokak ve cadde aydınlatma armatürleri kontrol amaçlı yanar halde olacaktır.
Kamuoyuna saygılarımızla duyurulur,
Toroslar Elektrik Dağıtım A.Ş."

Tarsus Haber

Güncelleme Tarihi: 01 Ekim 2018, 15:19

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER