banner1

Tarsus'taki Cinsel İstismar Davası

Tarsus'taki Cinsel İstismar Davası
Tarsus'taki cinsel istismar davasında mağdure çocuk E.S.'nin avukatı Ak Parti Tarsus İlçe eski Başkanı Hakkı Meniz, davanın siyasi ranta dönüştürülmek istendiğini söyledi.

Olayın başından beri cinsel istismara uğradığı iddia edilen E.S'nin avukatlığını yapan Meniz, "amacım sanığın ceza almasını sağlamak.

Ancak benim adım kullanılarak bazı basın-yayın organlarında ve sosyal medyada  sanık avukatı benmişim gibi paylaşımlar yapılıyor. Bu davadan siyasi rant  sağlamak isteyenler ise  davayı sova dönüştürmeye çalışıyorlar",dedi.

Mağdure çocuk E.S'nin vekili olmasına rağmen basın açıklamasında bulunmamasının sebebini de açıklayan Meniz;" Basın açıklamasında olmayışımın sebebi mağdurenin kendisini, annesi ve babasını adliyenin zemin katına indirdim. Kendi aracımla evine gönderdim.

Amacım mağdure çocuğumuzun fotoğrafının çekilmesini engellemek ve isminin soyisminin sosyal medyada açıkça yazılmasının önüne geçmekti. Çünkü bunlar çocuğumuz için bundan sonraki yaşamında telafisi güç ve imkansız zararlar doğmasına neden olabilir. 

Ben dosyada mağdure çocuğun kendisini annesini ve babasını vekaletname ile vekilliğini yapan 2 avukattan biriyim. 

Hayatım boyunca hiçbir zaman mağdurenin acısından kendime bir fayda ummadığım gibi mesleki etik ve ahlak kuralları dışına çıkmadım.
 
Bu davanın da sonuna kadar takipçisi olup hukuki mücadeleyi sonuna kadar devam ettireceğim.

Adalet ararken hakkımda yalan yanlış fitira niteliği taşıyacak şekilde paylaşım ve yazı yazanlar sözde adalet aradığını iddia ederken günahı olmayan bir insanın hakkında iftira ederek adaletsizliğe sebep olmaktadır."diye konuştu.

Tarsus Haber

Güncelleme Tarihi: 29 Mart 2019, 20:47

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER