banner1

Tarsus'ta Yarın Okullar Tatil mi?

Tarsus'ta Yarın Okullar Tatil mi?
Tarsus'ta yarın 7 Aralık 2018 Cuma günü yağmurdan dolayı okulların tatil olup olmayacağı ile ilgili Tarsus Objektif’in sosyal medya kanallarını mesaj yağmuruna tutuyor.

Atılan mesajlarda "Tarsus'ta okullar yarın tatil olacak mı?", "yarın yağmur var, okul var mı?", "yarın yağmur var mı?" gibi soruları yönelten Tarsuslu öğrenciler merakla bu soruların yanıtını almaya çalışıyorlar.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden alınan hava durumu tahminlere göre yarın Tarsus'ta belirli saatlerde yer  yer  yağmur geçişleri olacak.

TATİL KARARI YOK

Okulları tatil etme yetkisi Mersin Valiliği'nde. MERSİN VALİLİĞİ İl Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü  yaptığı açıklamada,
 “Bugün sosyal medyada yoğun yağış nedeniyle 07.12.2018 Cuma (Yarın) günü okulların tatil edildiğine yönelik haberler yayınlandığı tespit edilmiştir. Okulların tatil edildiğine yönelik yayınlanan haberler asılsız olup, bu konuda Valiliğimizce alınmış herhangi bir karar bulunmamaktadır. Yarın eğitim ve öğretime normal bir şekilde devam edilecektir. Bu tür asılsız haberleri yayınlayarak halkımızı yanıltanlar hakkında gerekli yasal işlem başlatılacaktır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”denildi.
Yarın Tarsus'ta eğitim ve öğretime normal şekilde devam edilecek.
Tarsus'ta okulların tatil olup olmadığıyla ilgili bir sondakika gelişmesi olursa sitemizden ve sosyal medya kanallarından anında paylaşılacaktır.
 
 

Tarsus Haber

Güncelleme Tarihi: 06 Aralık 2018, 18:56

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER