banner1

Tarsus'ta 82 bin öğrenci ders başı yaptı

2018-2019 Eğitim ve Öğretim yılı açılışı Şehit Cemre Salih Gözen İlköğretim Okulunda düzenlenen törenle gerçekleştirildi.

Tarsus'ta 82 bin öğrenci ders başı yaptı
Törene, Tarsus Kaymakamı Yüksel Ünal, İlçe Mili Eğitim Müdürü Mehmet Metin, İlçe Sağlık Müdürü Füsun Kaleli, Tarsus Halk Eğitim Merkezi Müdürü Mehmet Gürsoy, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri, Okul Müdürleri, Öğretmenler, Öğrenciler ve Veliler katıldı.
 
Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan tören, öğrenciler tarafından okunan günün anlam ve önemini belirten şiirler ve konuşmalar ile devam etti.
 
 Akabinde, Okul Müdürü Yakup Konca, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Metin ve Tarsus Kaymakamı Yüksel Ünal birer konuşma yaptı.
 
Törende 2018-2019 Eğitim ve Öğretim Yılının öğrenci, öğretmen ve velilere hayırlı olmasını temennisinde bulunan Tarsus İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Metin “Okul idarecileri ve öğretmenlerimizin fedakar çalışmaları, öğrencilerimizin gözlerindeki parıltı ve arzuları bizlere ülkemizin geleceği konusunda büyük umutlar vermektedir. Çocuklar bizim geleceğimizdir, geleceğimizi hazırlayanlar da öğretmenlerimizdir. Öğrencilerimizin yetişmesinde öğretmenlerimizin olduğu kadar değerli velilerimize de büyük görevler, sorumluluklar düşmektedir. Geleceğimizin güvencesi sevgili öğrencilerimiz; aileleriniz, öğretmenleriniz ve idarecileriniz olarak sizleri bilimi ve teknolojiyi kullanan, erdemli, sorunlara çözüm üretebilen, araştıran, sorgulayan, milli değerlerine bağlı, bilimin ve aklın yol göstericiliğinden ayrılmayan, çağdaş bireyler olarak yetiştirmenin gayreti içerisindeyiz. Sizler de çok çalışacaksınız ki; bu vatanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün hedef gösterdiği çağdaş uygarlık düzeyinin üzerine çıkaracaksınız. Yarınlarımızın umudu olarak sizlerden en büyük beklentimiz ülkemizin geleceğine sahip çıkmanızdır.” diyerek sözlerini tamamladı.
 
Tören, yapılan konuşmaların ardından protokol ile birlikte okul sınıflarının ziyaret edilmesinin ardından son buldu.
 
 

Tarsus Haber

Güncelleme Tarihi: 17 Eylül 2018, 19:59

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER