banner1

Tarsus'ta 4 Mahallede Yol Yapım Ve Bakım Çalışmaları Sürüyor

Tarsus'ta 4 Mahallede Yol Yapım Ve Bakım Çalışmaları Sürüyor

Büyükşehir Belediyesi Yol Yapım Bakım ve Onarım Dairesi Başkanlığı ekiplerinin kentin farklı noktalarında eş zamanlı sürdürdüğü kaldırım, refüj, kavşak düzenleme ve asfalt çalışmaları ile yollar daha konforlu hale geliyor, Mersin’de ulaşım rahatlıyor.

Ulaşımın daha konforlu ve rahat hale getirildiği noktalardan biri de Tarsus ilçesi oldu. Yol yapım, bakım ve onarım ekipleri, Tarsus’ta 4 farklı mahallede yol iyileştirme, asfalt ve kaldırım çalışması yürütüyor.

ersin’in erişilebilir kent olması için özel gereksinimli bireylerin kullanımına uygun kaldırımlar inşa edebilmek adına yola çıkan ekipler, dezavantajlı bireylerin de sorunsuz ulaşım sağlaması için önemli çalışmalar gerçekleştiriyor.

Ekipler erişilebilir standartlara uygun olmayan kaldırımları yenilerken, kaldırım olmayan caddelere de kaldırım inşa ediyor.

Yol yapım bakım ve onarım ekipleri Altaylılar Mahallesi’nde kaldırım bulunmayan 02110, 0290 ve 02125. sokaklarda erişilebilir standartlara uygun şekilde inşa ettiği kaldırım çalışmasını tamamlarken, Duatepe Mahallesi Adile Hala Caddesi, Mithatpaşa Mahallesi Tataristan Caddesi ve Anıt Mahallesi Zafer Caddesi’nde de standartlara uygun olmayan kaldırımları yeniliyor.

Sıcak asfalt da dökülecek

Mersin Büyükşehir Belediyesi Tarsus-Çamlıyayla Şube Müdürlüğü Koordinatörü Ali Boltaç, "ekipler, bölgedeki yol iyileştirme çalışmalarını tamamladıktan sonra sıcak asfalt dökümüne başlanacağını söyledi.

Tam zamanlı çalışan yol yapım ve bakım ekibinin çalışmaları ile taşıt ve yaya yollarının vatandaşların ihtiyaçlarına uygun hale getirildiğinin altını çizen Boltaç, "Bulvar, cadde ve sokaklar daha modern bir görünüme kavuşuyor. Çalışmalarımızı belirlenen program dahilinde sürdürmeye devam edeceğiz." diye konuştu.

Tarsus Objektif

Güncelleme Tarihi: 29 Aralık 2020, 14:16

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER