banner1

TARSUS'TA VAKIF MÜDÜRÜNÜN YAKA PAÇA DIŞARI ATTIRDIĞI KADIN ODA TV'YE KONUŞTU!

Sosyal Yardımlaşma Vakfı’na yardım istemek için giden Nalan Özen, müdürün odasından yaka paça atıldı ve mahkemelik oldu. Para cezası kararını temizlik yaparak ödedikten sonra, şimdi de kendisine tazminat davası açıldı. Odatv’nin ulaştığı Nalan Özen, başına gelenleri gözyaşları içinde anlattı.

TARSUS'TA VAKIF MÜDÜRÜNÜN YAKA PAÇA DIŞARI ATTIRDIĞI KADIN ODA TV'YE KONUŞTU!

Olay 22 Ocak 2018 yılında yaşandı. Mersin’in Tarsus ilçesinde yaşayan 61 yaşındaki Nalan Özen’in eşi 2015 yılında intihar etti. Nalan Özen, üç çocuğu ile yalnız kaldıktan sonra Tarsus Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’ndan aldığı yardımlarla yaşamaya başladı.

Faturalarını ödeyemediği için Tarsus Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Ahmet Sarman ile görüşmek isteyen Nalan Özen, Müdür Ahmet Sarman’ın talimatıyla odadan yaka paça dışarı atıldı.

 

AHMET SARMAN ŞİMDİ DE 25 BİN TL’LİK TAZMİNAT DAVASI AÇTI

Olay sonrasında Ahmet Sarman, Nalan Özen’den şikayetçi oldu ve dava açıldı. Tarsus 4. Asliye Ceza Mahkemesi, 4 Nisan 2019 tarihli kararında Nalan Özen’i suçlu buldu. Nalan Özen’e “basit yaralama” suçundan 135 gün adli para cezasına çarptırdı. Verilen para cezası 2 bin 700 TL olarak belirlendi.

Nalan Özen bu parayı ödeyemediği için önce devlet kurumunda temizlik görevlisi olarak çalıştı, sonra ise ilçe emniyet müdürlüğünden çaycılık yaparak cezasını bitirdi. 

4 yıl önce yaşanan bu olayın görüntülerinin ve ayrıntılarının ortaya çıkması sonrasında ise bu kez Tarsus Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Ahmet Sarman, Nalan Özen’e 25 bin TL’lik manevi tazminat davası açtı.

AHMET SARMAN TEKRAR “MAĞDUR” OLMUŞ

Ahmet Sarman 18 Mart 2022 tarihinde Tarsus 3. Asliye Hukuk Mahkemesi’ne başvurarak Nalan Özen hakkında bu kez 25 bin TL’lik manevi tazminat davası açtı.

Ahmet Sarman adına İstanbul Barosu’na kayıtlı Avukat Muhammed Burak Sarman, mahkemeye başvuruda bulundu. Avukat Sarman, 4 yıl önceki olayın tekrar gündeme gelmesinden dolayı müvekkili Ahmet Sarman’ın mağdur olduğunu öne sürdü. Avukat, daha önce Tarsus 4. Asliye Ceza Mahkemesi’nin Nalan Özen hakkında verdiği para cezasını da, manevi tazminat talebimin gerekçesi olarak başvurusuna ekledi. 

ODATV’YE KONUŞAN NALAN ÖZEN GÖZYAŞLARI İÇİNDE ANLATTI

Odatv’nin ulaştığı Nalan Özen ise, dava celbinin bugün kendisine ulaştığını gözyaşları içinde anlattı. Kendisine verilen 2 bin 700 TL’lik para cezasını ödeyemediği için devlet kurumunda tuvalet temizlediğini anlatan Nalan Özen, “Ben ne yapacağımı bilmiyorum. Nereden bulacağım bu parayı ben. Hiç beklemiyordum böyle bir şey, kanunlardan anlamam. O adam beni mahvetti. Ben ilahi adalet istiyorum. Daha fazla konuşamıyorum” dedi. 

İSMET YİGİT

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER