banner1

Tarsus Şehit Yurdakul Alcan Ortaokulu'ndan Eko Okul Çevre Şenliği

Tarsus Şehit Yurdakul Alcan Ortaokulu'ndan Eko Okul Çevre Şenliği
Milli Eğitim Bakanlığı ile Türkiye Çevre Eğitim Vakfının ortaklaşa yaptığı uluslararası proje kapsamında Şehit Yurdakul Alcan Ortaokulu  proje öğretmenleri Esma Yılmaz, Duygu Hak önderliğinde ve eko-tim öğrencileri eşliğinde bir tanıtım sunumu gerçekleştirildi. Proje öğretmen ve öğrencileri, sunumlarının ardından Eko -Tim öğrencilerinin hazırladıkları geri dönüşüm, çevre temizliği ve tasarruf konularını içeren pankartlarıyla "sev dünyayı" parçası eşliğinde bahçe temizliği etkinliği yaptılar. Ellerine eldiven ve çöp poşetlerini alan Eko okul Koordinatör öğretmenleri Esma Yılmaz ve Duygu Hak ile Eko tim öğrencileri doğaya saygı ve temiz çevre sloganları eşliğinde yerlerdeki atık ve çöpleri temizlediler.
       Bu etkinlikte amacın, öğrencilerde yaşadıkları çevreye saygı duyma ve geleceklerine sahip çıkma duyarlılığı oluşturmak olduğunu vurgulayan Okul Müdürü Özgür Gözlüce
 Şehit Yurdakul Alcan Ortaokulu 'nda yürütülen çevre bilinci ve geri dönüşüm üzerine olan Ekookul projesi hakkında konuştu. 

     Ekookul projesinin amacının daha yeşil,daha yaşanılır bir çevre oluşturmak adına önce Şehit Yurdakul Alcan Ortaokulundan başlanarak, öğrencilere aşılanan çevre bilincinin ve geri dönüşümün öneminin dalga dalga yayılarak daha büyük kitlelere ulaşılması olduğunu belirtti. 

      Bu projenin sonucunda ise   Şehit Yurdakul Alcan Ortaokulu, oluşturacağı çevre bilinci ve geri dönüşüme yapacağı katkılardan dolayı Tarsus 'ta bir ilk olarak "yeşil bayrak ödülünü" almayı hedefliyor.

Tarsus Haber

Güncelleme Tarihi: 12 Aralık 2018, 15:27

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER