banner1

Tarsus Devlet Hastanesi'nde Basın Mensuplarına Saldıranlar Derhal Özür Dilemelidir.

Tarsus Devlet Hastanesi'nde Basın Mensuplarına Saldıranlar Derhal Özür Dilemelidir.

22.10.2018 Tarihinde Adana İl Sınırı içinde bulunan özel bir narenciye paketleme tesisinde meydana gelen olayda, işletmede çalışan 65 kişi yedikleri gıda sebebiyle zehirlenme vakıası yaşamış ve en yakın sağlık birimi olan Tarsus Devlet Hastanesine getirilmişlerdir.

Haber alma noktasında Hastaneye giderek görüntü almak isteyen basın mensuplarına , Hastane çalışanı olduğu öğrenilen Yönetici,Güvenlik görevlileri ve Devletin Kolluğun da görev alan Bekçiler saldırıda bulunmuş ve haber yapma özgürlükleri kısıtlanmaya çalışılmıştır.

İtiş kakış arasında hastaneden dışarı çıkarılan basın mensuplarımız yalnız değildir.

Unutulmamalıdır ki, Tıp Bayramı, Emzirme Haftası,Kanser Haftası,Aşı haftası vb günlerde yapılan basın açıklamalarında basın mensupları  yer almışlardır.

Ayrıca Basın mensupları ; şiddete uğrayan sağlık çalışanlarının da yanında durarak , bu tip saldırıların tekrarlanmaması adına yazılar yazmış kamuoyunu bilgilendirmişlerdir.

Basın Halkın müşterek sesidir.!

Gerek İlçe Sağlık Müdürlüğü , gerekse Hastane yönetimi bu konuda açıklama yaparak Basın mensuplarının yaşadığı bu durum hakkında özür dilemelidir.

TARSUS OBJEKTİF YAZI AİLESİ

Tarsus Haber

Güncelleme Tarihi: 23 Ekim 2018, 20:56

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER