banner1

Dumlupınar İlköğretim Okulu Öğrencilerinin Konuşan Resimler' Konulu Resim Sergisi Açıldı

Tarsus Dumlupınar İlköğretim Okulu yöneticileri, ‘Velilere Eğitimci Bakış Açısı Kazandırmak’ projesi kapsamında öğrencileri tarafından hazırlanan ‘Konuşan Resimler’ konulu resim sergisinin açılışı gerçekleştirdiler.

Dumlupınar İlköğretim Okulu Öğrencilerinin Konuşan Resimler' Konulu Resim Sergisi Açıldı
Tarsus İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Metin, Dumlupınar İlköğretim Okulu Müdürü Muhittin Suluhan ve bazı okul müdürleri, öğretmenler, veliler ve öğrenciler katıldı.

Metin, resim sergisine emeği geçen öğretmen ve öğrencilere teşekkür ederek, açılışı  kurdelasını kesti.

Tarsus Dumlupınar İlköğretim Okulu Müdürü Muhittin Suluhan ise toplamda 500 öğrenci tarafından yapılan resimlerin okul içerisinde sergilenmeye başladığını söyledi.

‘Velilere Eğitimci Bakış Açısı Kazandırmak’ projesi ile hedeflerinin velilere eğitimci bakışı kazandırmak olduğunun altını çizen Dumlupınar İlköğretim Okulu Müdürü Muhittin Suluhan, “ İkinci hedef olarak velilerin de kitap okuma alışkanlığı kazanmaları ve okuduklarından doğru çıkarımlar elde etmeleri belirlenmiştir.

Grubun üçüncü hedefi ki bu yan hedef gibi görülse de önemlidir: Öğrencilere kitap okuma alışkanlığı kazandırmak için araç olarak kullanılan kitap sınavlarının, kitap okuma alışkanlığı kazandırmak bir yana, okuma alışkanlığını gerilettiğinin ortaya konmasıdır” diye konuştu.

Okul Müdürü Muhittin Suluhan, birinci öğretmenleri Şafak Güzelyurt, Sibel Seyis Görmüş, Berna Demir Akkuyu, Semra Öztürk ve Hakan Güçük’e katkılarından dolayı teşekkür etti.

Tarsus Haber

Güncelleme Tarihi: 24 Nisan 2019, 16:35

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER