banner1

Derya Özinç Bozdoğan İstifa Etti

Derya Özinç Bozdoğan İstifa Etti

Tarsus Belediye Başkanı Haluk Bozdoğan'ın eşi Derya Özinç Bozdoğan'ın öncülüğünde kurulan Tarsus Emekçi Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi (TEKKOOP)'nden bir istifa haberi geldi.

Kooperatif Başkanı Derya Özinç Bozdoğan sosyal medya hesabından yaptığı açıklamayla başkanlık görevinden istifa ettiğini duyurdu.

Ancak Bozdoğan'ın istifasında kullandığı cümleler akıllarda soru işaretlerine neden oldu?

Tarsus Belediyesi'nin de ortak olduğu Tarsus Emekçi Kadınlar Kooperatifi (Tekkoop) Başkanı Derya Özinç Bozdoğan'ın açıklaması şöyle; 

"TARSUS EMEKÇİ KADIN KOOPERATİF BAŞKANLIĞIMDAN İSTİFAMA İLİŞKİN 

Değerli Kızkardeşlerim ;

Kadın hakları konusunda yıllarca verdiğim mücadele zemininde , sizlerin ekonomik bağımsızlığınıza katkı sağlamak ,el emeği göz nuru ürünlerinize ekonomik değer katmak ,sosyal ve kültürel yaşamda varlığınızı hissettirmek amacıyla 22 Eyül 2019 tarihinde sizlerden aldığım güç ve bana duyduğunuz güvenle kurmuş olduğum ve başkanlığını yürüttüğüm Tarsus Emekçi Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi Başkanlık görevimi, Belediye Başkanlık seçimi ve sonrası ve kooperatifimiz sonrası avukatlık mesleğime zaman ayıramamamdan dolayı affınıza sığınarak bırakıyorum.

Ataerkil yapımıza inat bir kadın olarak ne oğlunuza, ne erkek kardeşinize, ne babanıza ne de eşinize kendinizi dayandırmayın.

Önce gücünüze ve kimliğinize sahip çıkın. Cennetinizi bir erkeğin boyundurluğu altında cehenneme dönüştürmeyin. Hayat size ne verirse versin mala, mevkiye karşı onurunuzla dik durun.

Yetiştireceğiniz kız - erkek çocuklarına da aile içinde eşit davranılmasını öğretin . Öğretin ki aile içinde demokrasi ,saygı ,sevgi , eşit olma ve adalet fikrini yerleştirin. 

Kızım Yaren gibi doğurup büyüttüğüm ve emeklerimizi birleştirerek en üst seviyeye getirdiğimiz 200 Üyesi olan kooperatifimiz düzenli olarak Ankara, İstanbul, İzmir, Rize, Batmana yaptığımız satışlarla  bir de Hepsi Burada .com  ve Anadolu Kadınları satış sitesindeki sürekli satışlarımızla büyüdük ,yurtdışına satış anlaşmaları safhasına gelip en  son olarak Tarsus Belediyesinin Halk Market raflarında yerimizi aldık .
Emeği geçen her bir kadınıma sevgilerimi sunarım . Bundan sonra devam edecek yönetim kurulu arkadaşlarıma başarılar dilerim.

Süreç içinde kooperatif kadın üyelerimizin emekleriyle sahneledikleri Tiyatroyu izlemek beni gururlandırdı ,  bu da bize kadının her yerde var olduğunu aydınlanma ışıklarını yakacaklarını gösterdi . 
KADIN DEĞİŞİR TOPLUM GÜZELLEŞİR .

Tarsus Objektif

Güncelleme Tarihi: 15 Şubat 2021, 14:04

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER