banner1

Başkan Seçer Çocuk Festivali'nde Minikler ile Biraraya Geldi

Başkan Seçer Çocuk Festivali'nde Minikler ile Biraraya Geldi
Başkan Seçer Çocuk Festivali’nde Minikler İle Bir Araya Geldi

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Mersin Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl 3.’sü gerçekleştirilen Mersin Çocuk Festivali’ne katıldı. Bayramın coşkusunu, çocuklarla paylaştı.

“Mustafa Kemal’in aklında çocuklar vardı ve 23 Nisan’ı çocuklara armağan etti”

Mersin Büyükşehir Belediyesi tarafından 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları kapsamında bu yıl 3'üncüsü düzenlenen Mersin Çocuk Festivali’nde misafirlere seslenen Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, “Güzel çocuklarımız, değerli annelerimiz ve babalarımız… Bugün hem ülkemiz hem de çocuklarımız için çok özel bir gün. Bugün dünyada ilk ve tek çocuk bayramı olan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk 23 Nisan’ı çocuklarımıza armağan ederken birçok Avrupa ülkesinde, medeni ülkelerde ve tüm dünyada çocuklar ülkelerini yöneten liderlerinin aklında değilken Mustafa Kemal’in aklında çocuklar vardı ve 23 Nisan’ı çocuklarımıza armağan etti. Başta Ulu önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bu ülke uğruna canlarını feda eden şehitlerimizi, atalarımızı saygıyla yad ediyorum. İyi ki onlar bu mücadeleyi verdiler. İyi ki ulusal bütünlüğü için, özgürlüğü için mücadele ettiler canlarını feda ettiler. Kanlarıyla, alın terleriyle bu güzel ülkeyi bize armağan ettiler. Bizim görevimiz bu emaneti korumak. Bu emaneti korurken aynı zamanda çok daha iyi noktalara taşıyabilmek. Ama her şeyden önemlisi bizim birlik, beraberlik, kardeşlik içerisinde; hiçbir etnik kökene, mezhebe, dile, dine ayrım yapmadan birlik ve beraberlik içerisinde bu ülkeye sahip çıkmamız lazım” dedi.

“Önümüzdeki yıl etkinlikleri ile zengin ve çok daha görkemli bir festival hazırlayacağız”

Mersin’e hizmet ederken özellikle kadınların ve çocukların baş tacı edileceğini vurgulayan Başkan Seçer,  “Artık Mersin’de yeni bir dönem başlıyor.  Kardeşliğin, birliğin ve beraberliğin, herkesi kucaklamanın en önde olduğu, kadınlarımızın ve çocuklarımızın baş tacı edildiği bir dönem başlıyor. Bugün çiçeği burnunda bir belediye başkanı olarak ilk kez 23 Nisan festivaline katılıyorum. Bu festivalin bizden önceki sayın belediye başkanı döneminde hazırlıkları başlatılmış. Kendisine teşekkür ediyoruz. Biz bu emaneti devraldık. Biz de bir şeyler katmaya çalıştık. İnşallah önümüzdeki yıl etkinlikleri ile zengin ve çok daha görkemli bir festival hazırlayacağız. Çocuklarımızı önemseyeceğiz. Bu Konuda Kadın ve Çocuk Daire Başkanlığı kurma çalışmalarını başlattık” şeklinde konuştu.

“Çok yakında kreş yapımlarına başlayacağız”

Belediye bünyesinde kurulacak olan Kadın ve Çocuk Daire Başkanlığı’nda sadece kadınlara ve çocuklara yönelik hizmetler gerçekleştirileceğini belirten Başkan Seçer, “Kadınlarımızın dertlerini, sorunlarını, hukuki problemlerini dinleyecek. Ekonomik hayata katılmalarını sağlayacak. Çocuklarıyla, aileleriyle, toplumla olan ilişkilerinden doğan sorunlarla ilgili birçok proje hazırlayacağız. O daire başkanlığımız çocuklarımızı baş tacı edecekler. Çalışan annelerimizi önemsiyorum. Onun için çocuklarını işe gittikleri zaman sıcak bir yuvaya emanet etme duygularını biliyorum. Onların bu taleplerini duyuyorum ve çok kısa bir sürede mümkün olan her mahalleye kreş yapımını başlatacağız. Kadınlarımızın işte olduğu saatlerde akılları çocuklarında kalmasın. İş saatleri dışında da çocuklarını götürebilecekleri etkinlik mekânları yapacağız. Kültür, sanat ve spor faaliyetleri düzenleyeceğiz.  Anneler artık merak etmesin. Çocukları bizlerin emin ellerinde olacak. Çocuklarımız bizden park ve oyun alanı istiyor. Bizim belediye olarak çocuklarımıza ilişkin en önemli projemiz, mahallelerimizde çocuklarımızın zamanını geçireceği, oyun oynayacağı parkları yapmak. Daha yapacak çok işimiz var ama her şeyden önemlisi şevkimiz, isteğimiz, azmimiz ve inancımız var. Çok daha önemlisi yüreğimizde sizlere karşı sevgimiz var. Birçok etkinlikte bir arada olacağız, dertleşeceğiz, konuşacağız. Ben belediye başkanlığı koltuğunda oturduğum sürece beni ne olarak kabul ederseniz edin, ister arkadaşınız, ister ağabeyiniz, ister babanız kabul edin. Kendinizi güvende hissedin. Sizlerden bunu istiyorum. Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımız kutlu olsun” ifadelerini kullandı.

 
Başkan Seçer konuşmasının ardından birbirinden güzel etkinliklerin yer aldığı festivali dolaşarak, minik misafirler ile bir araya geldi hatıra fotoğrafı çekildi.

Tarsus Haber

Güncelleme Tarihi: 23 Nisan 2019, 17:21

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER