banner1

BAŞKAN CAN, 'HİZMETLERİMİZLE HALKIMIZIN GÖNLÜNE GİRDİK'

BAŞKAN CAN, 'HİZMETLERİMİZLE HALKIMIZIN GÖNLÜNE GİRDİK'
Tarsus Belediye Başkanı Şevket Can, göreve geldiği günden bugüne kadar yaptığı çalışmalarla, projelerle Tarsus’ta her mahalleye eşit hizmet verdi.
48 eseri Tarsusluların hizmetine sunan ve her kesimde takdir gören Belediye Başkanı Şevket Can, yaptığı hizmetlerle halkın gönlünde adeta taht kurdu.
Bölgenin ve halkın ihtiyacına göre hizmet üreten ve Türkiye’de üretken belediyeciliğin öncüsü olan Başkan Can, cami isteyene cami, cem evi isteyene cem evi, sosyal tesis isteyene sosyal tesis yaparken, kendi elektriğini üreten örnek belediyeciliği sergiledi.
Türkiye’ye yine örnek bir çalışma yaparak şehitlerimizin ailelerine ahde vefanın örneğini sergileyen Belediye Başkanı Şevket Can, “Şehitlerimiz namusumuzdur, gazilerimiz gururumuzdur” diyerek, 73 şehit ailesine ücretsiz ev verdi.
Her zaman en iyisini düşünerek kalıcı hizmetler ürettiklerini belirten Belediye Başkanı Şevket Can, hizmetleri üretirken “Gündüz yorulmadan, gece uyumadan çalıştıklarını” ifade etti.
Başkan Can, “Yaptığımız hizmetlerimizi ayrım yapmadan, ayırmadan yapıyoruz. Bölgenin ihtiyacına göre hizmet üretiyoruz ve üretmeye de devam edeceğiz. Maliyeti 20 Milyon TL olan yaklaşık 120 dönüm alan içerisinde 3 adet lokanta, lunapark, kaykay pisti, yürüyüş yolları, büfe, çay ocağı, kamelyalar, oturma bankları, nilüfer havuzu, kuru havuz ve 2 tane otoparkın yer aldığı Çukurova’nın gerdanlığı olacak Berdan projemizin 1’nci etabını bitirdik ve hemşehrilerimizin hizmetine sunduk. Belediyecilik, bizim mesleğimiz. Tarsus’un her mahallesinde, her sokağında, her köşe başında alın terimiz, ayak izimiz var. 'Şehitlerimiz namusumuzdur, gazilerimiz onurumuzdur' düşüncesiyle şehitlerimize vefa borcumuzu ödemek maksadıyla belediyemiz meclis üyelerimizle almış olduğumuz karar ile Tarsus'taki 73 şehit ailesine ücretsiz konut veren Türkiye'de tek belediye olmanın mutluluğunu ve heyecanını yaşıyoruz. Türkiye’de Mükemmellik ödülü alan az belediyelerden biriyiz. Avrupa’da ‘Başarı Ödülü’nü 2 yıl üst üste alan tek belediye olduk. Doğduğum büyüdüğüm şehre hizmet etme imkanı verdiği için Rabbime ne kadar şükretsem azdır. Bu düşünceyle çalışıyoruz ve böylede devam edeceğiz. Her zaman dediğim gibi bizim görevimiz sadece yol yapmak, park yapmak değil. Şehrimizde yaşayan bütün insanlarımızın huzur içinde yaşamalarını sağlamaktır. Allah birlikteliğimizi daim etsin. Boşuna “Biz büyük bir aileyiz” demiyoruz. Acımızı, sevincimizi paylaşarak, sevgimizi alın terimize katarak bu günlere geldik. Görevde olduğumuz sürece 336.000 hemşerimizin belediye başkanı olduk. Allah’ın izniyle olmaya devam edeceğiz. Biz hizmetlerimizle halkımızın gönlüne girdik” ifadesini kullandı.
Her zaman bölgenin ihtiyacına göre hizmet ürettiklerini kaydeden Başkan Can, “Pazaryeri isteyen mahallelerimize pazaryeri, park isteyen mahallelerimize park, cami isteyen mahallelerimize cami, taziye evi isteyen mahallelerimize taziye evi, halı saha isteyene halı saha, yaşam boyu spor merkezi isteyen mahallelerimize yaşam boyu spor merkezi yaptık. 3 camimizi açarak ibadete sunduk. 8 cami inşaatımız devam ediyor. Bir pazaryeri bitti, 3 pazaryeri inşaatımız devam ediyor. Mega projemiz olan toplu konut çalışmamız devam ediyor. Berdan projemizin birinci etabını açtık. Kırklarsırtı mahallemize 15 bin kişilik gösteri merkezimizin açılışını yakında gerçekleştireceğiz. Köylerimize gelince 129 tane köyümüz var. Bugüne kadar 78 köyümüzde parke çalışmasını bitirdik. Bugüne kadar 129 köyümüzün 105’inde park çalışmasını bitirdik. Gerçekten köylerimiz şehirleşecek, şehrimiz güzelleşecek düşüncesiyle köylerimize hizmet etmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Köylerimiz büyükşehir yasasıyla birlikte belediyelerimizin hizmetleriyle güzelleşiyor. İnşallah daha da güzel olacak” dedi.

Tarsus Haber

Güncelleme Tarihi: 26 Kasım 2018, 18:12

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER