banner1

Bahçeli'nin 'helalleşelim' çağrısına ilk yanıt Tarsus'tan geldi

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin helalleşelim çağrısına ilk yanıt Tarsus’tan geldi. İYİ Parti 297 kişi MHP'ye geçti

Bahçeli'nin 'helalleşelim' çağrısına ilk yanıt Tarsus'tan geldi
Bir ülkü uğrunda verdiği fedakar ve cansiperane mücadelesinde 50 şerefli yılı geride bırakan Milliyetçi Hareket Partisi, 50.nci yılını Adana’da Genel Başkan Devlet Bahçeli'nin helalleşelim çağrısında Mersin'in Tarsus ilçesinde ilk yanıt geldi.
Genel Başkan konuşmasında Türk Milliyetçiliğinin fikri temellerine ve şerefli mazisine vurgu yaparken aynı zamanda bu zorlu süreçte yol ayrımı yaşanmış partililere de “Gelin Helalleşelim” çağrısında bulundu. Partiye ve davaya gönül veren çok sayıda insanın katıldığı bu büyük tören, Genel Başkanın helalleşme çağrısından sonra sevinç veren bir hadiseye de vesile oldu. İyi Partiden toplamda 297 kişi Milliyetçi Hareket Partisine katılma kararı aldı. Milliyetçi Hareket Partisinin seçmenini bölmek amacıyla kurulan İYİ Parti hareketine, çeşitli nedenlerle katılmış fakat genel merkezin ve il yönetiminin yaptığı hatalar karşısında kayıtsız kalamayarak istifa eden bazı kurucu üyeler, yeniden yuvalarına: Milliyetçi Hareket Partisine dönme kararı aldıklarını kamuoyuna duyurdular. Aralarında İyi Parti’nin kurucularından Nevzat Saruhanoğlu, Aydın Koç, Genel Cerrah Opr. Dr. M.Ali Sun, İyi Parti Tarsus Kurucu Üyesi ve İlçe Bşk. Yrd. Mehmet Erdem gibi isimlerin de aralarında bulunduğu çok sayıda yönetici, İyi Parti çatısı altında maruz kaldıkları olumsuzluklardan ötürü yuvaya dönüş kararı aldıklarını ve yaklaşmakta olan yerel seçimlerde Tarsus ilçesinde başarıyla görev yapıp, Milliyetçi Hareket Partisi tarafından yeniden aday gösterilen Şevket Can’ı destekleyeceklerini kamuoyuna açıkladılar. Her daim birleştirici olma ilkesiyle hareket eden Milliyetçi Hareket Partisinde ve Türk Milliyetçiliğinin atar damarlarından biri olan Tarsus’ta, bu olay büyük bir sevinç ve mutluluk yarattı.
Başkan Şevket Can, konuşmasında siyasette parti liderliğine giden yolun partiye sadakatten geçtiğini, sürekli parti değiştirenlerin, liderliğe soyunmasının anlamsız olduğuna dikkat çekti. 15 Temmuz Gecesi yaşanan kara olaylara da konuşmasına yer veren Şevket Can, bu gecenin ülkemiz tarihinde bir dönüm noktası olduğunu, bu süreçte meydana gelen Cumhur İttifakının ülke geleceği için kurulmuş, siyaset üstü bir ittifak olduğunu vurguladı. Türk Milliyetçilerinin, davasının bir olduğuna, vatanın birliği ve bekasının tek gayeleri olduğuna dikkat çekerken geride kalan 50 yıl boyunca, çeşitli sebeplerle, partisiyle yol ayrımı yaşayan herkesin yeniden MHP çatısı altında buluşup yuvaya dönmelerinin, Genel Başkanın deyimiyle helalleşmenin vakti geldi mesajını iletmiş oldu. Verdikleri açık destekten ötürü MHP’ye katılan 297 kişiye tek tek teşekkürlerini ileten Başkan Can, sözlerini 31 Mart’ta seçimlerden zaferle çıkıp Tarsus’u bayram yerine çevireceklerini söyleyerek bitirdi. Programda Mersin Milletvekili Baki Şimşek ve MHP ilçe Başkanı Ertuğrul Bodur, günün önemine değinen birer konuşma yaptı. Toplantı sonunda İyi Partiden MHP'ye geçen 297 kişinin üç hilalli rozetleri takıldı.

Tarsus Haber

Güncelleme Tarihi: 10 Şubat 2019, 15:02

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER