banner1

Tarsus Ticaret Borsası’ndan Üye Ziyaretleri

Tarsus Ticaret Borsası’ndan Üye Ziyaretleri

Borsa üyelerine gerçekleştirilen ziyaretler kapsamında Borsa Genel Sekreteri Hasan Şanlı, eski Ankara Yolunda toprak mahsulleri alım satımı yapan Ahmet Aydın’ı ziyaret ederek, hububat sektörü , yem sektörü, ticareti ve genel ekonomi hakkında istişarede bulundular. 

Ahmet Aydın, ziyarette duyduğu memnuniyeti ifade ederek, bölgenin coğrafik yapısı nedeniyle işlenebilir tarım alanlarının küçük olduğunu ama bölge halkının tek geçim kaynağının da tarımsal üretim olduğunu belirtti. 

Ahmet Aydın, sektörde yeni ancak sektöre ait ekim, hasat, depolama, nakliye işlerinde uzun yıllardır emek verdiğini belirterek “Üretimde yaşanacak dalgalanmalar, risk ve belirsizlikler, iklimden, bitkisel hastalıklardan etkilenmeler gibi faktörlerin sektörü yakından ilgilendiriyor.

Bu bölge Ovayla bir değil. Su sorunumuz, coğrafi sorunumuz var. Nasıl ülke'nin tarımsal üretime dönük arz - talep dengesinin çok iyi takip edilmesi gerekiyorsa, bölgemiz içinde bu konu iyi takip edilmeli.

Borsa’nın bu konuda takip ettiği konuları , açıklamaları takdir ediyoruz. Borsamız, olağan tüm güncel gelişmeleri iletişimin her türlü kanalını kullanarak bizlere ulaştırıyor, bu noktada Borsamız, Üyelerine hizmette sınır tanımıyor. “ dedi. 

Genel Sekreteri Hasan Şanlı ise, Borsanın son yıllarda kentin ekonomisine ve ticaretine sağladığı katkıların tamamı üyelerinin sayesinde olduğunu belirterek ” Aslında ticaretin görünmeyen kahramanları sizlersiniz.Bir yandan tarımla uğraşırken diğer yandan ticaretini yapıyor hemde vergi konusunda yükümlülüklerinizi yerine getiriyorsunuz. Bu arada vergisel yükümlülükler konusunda, bölge ve ülke ekonomisine sunduğunuz katkı ile ödüllendirdiniz. Biz de sizinle gurur duyduk” dedi. 

S. G.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER