banner1

Tarsus Ticaret Borsası Ocak Ayı Meclis Toplantısı Fiziki Katılımla Gerçekleştirildi

Tarsus Ticaret Borsası Ocak Ayı Meclis Toplantısı Fiziki Katılımla Gerçekleştirildi

Gerçekleşen Meclis Toplantısı, 2021 yılı değerlendirmeleri ile Meclis Başkan Yardımcısı Fatma Temel başkanlığında yapıldı. 

Toplantı, Meclis Başkan Yardımcısı Fatma Temel ’in iyi dilek ve temennileri konuşmasıyla başladı. Temel, konuşmasında şunları kaydetti: "Sayın Başkan, Değerli Meclis Üyeleri, çoğunluğumuz sağlanmıştır. Tarsus Ticaret Borsası 2022 Ocak Ayı olağan Meclis Toplantısı'na hoş geldiniz.  Hepinizi, şahsım ve meclis divanı adına saygıyla selamlıyor, Ocak ayı meclis toplantımızı açıyorum. 

Değerli Meclis Üyeleri, Her yeni yıl beraberinde yeni umutlar ve beklentiler getirmektedir. Bizler, 2022 yılına tüm sektörlerde ekonomik döngünün yeniden sağlanacağı bir yıl ümidiyle başladık. Umuyoruz ki, 2022 yılı bizleri, geleceğe daha güçlü şekilde taşıyacak başarılı hamlelerle ilerlediğimiz, bir yıl olacaktır.” Dedi. 

Temel, Meclis toplantısında, 2021-2025 Yılları Startejik Planın 1. Dönem 2021 yılı performansı hakkında meclis üyelerine bilgi aktararak, Stratejik planda yer alan 2 amaç altında 5 hedefin gerçekleşme oranının % yüzün üstünde olduğu belirtti.

Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ali Seçer ,  Borsanın mali yönetimi hakkında bilgi verirken, Borsanın tasarruf anlayışı içinde gerçekleştirdiği projeler ile çıtasını yükseltmeye devam ettiğini belirtti. Seçer, 2020 yılında faaliyete giren lisanslı depoculuk hizmetinin son bir yılda geldiği noktadan önümüzdeki günlerde daha da yükseleceğine dikkat çekti.

BAŞKAN MURAT KAYA,"SEKTÖRLERİMİZE DESTEK OLACAK BİRÇOK ÇALIŞMAYA İMZA ATTIK. "

Olağan meclis gündemi değerlendirilmesi ardından Yönetim Kurulu Başkanı Murat Kaya, Yönetim Kurulu olarak son bir yıl boyunca gerçekleştirdikleri faaliyetlerini özetleyen bir konuşma gerçekleştirdi.  

Başkan Murat Kaya, sadece ülke olarak değil dünya olarak pandemiden dolayı zor bir yıl geçirildiğini belirterek,2022 yılının başarılara imza atılan bir yıl olmasını temenni ettiğini belirttiği konuşmasında,  “Sektörlerimize destek olacak birçok çalışmaya imza attık.

Covid-19 pandemisinin ikinci yılında da olumsuz etkilerini sürdürdüğü bir dönemde biz de yoğun bir mesai yürüttük, meclisimizden, üyelerimizden gelen sorunlar ve çözüm önerilerini ilgili kurum ve kuruluşlara ilettik, bunların takipçisi olduk.

Yeni başlangıçlar ve yeni deneyimler edinerek girdiğimiz 2022 yılının geçmiş yılların yaralarının sarıldığı, salgın hastalığın sona erdiği bir yıl olmasını temenni ediyorum. Gerçekten zor bir yılı geride bıraktık önümüzde kat edilecek çok mesafe ve atılacak çok adım var. Yeni başarı hikayeleri yazmak için küresel manada karşımıza çıkacak tüm fırsatları çok iyi değerlendirmemiz gerekiyor.   

Değerli meclis üyelerim, gerek kentimiz gerek ülkemiz için daha çok çalışmak gerektiğinin sorumluluğuyla 2022 yılı faaliyetlerimizi planladık. Tarsus, bölgemiz ve ülkemiz adına yararlı olacağını düşündüğümüz, bölgenin tanıtımı, üretim potansiyeline ve ihracatına katkı sağlayacak projeler üretmeye, destek vermeye devam edeceğiz” dedi. 

Gerçekleşen Meclis toplantısı dilek ve temenniler ile sona erdi. 

S. G.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER