banner1

Tarsus'ta Öğretmen ve Öğrencilerin Projesi Büyük Alkış Aldı

Tarsus'ta Öğretmen ve Öğrencilerin Projesi Büyük Alkış Aldı
Tarsus’ta İbrahim Kozacıoğlu Orta Okulu Ana sınıfı öğretmeninin öğrencileriyle birlikte başlattığı ve hayata geçirdiği proje büyük alkış aldı.

Son zamanlarda ülkemizde yaşanan hayvanlara yapılan işkence ve eziyetlerin önüne geçmek, öğrencilere vicdan, merhamet ve sorumluluk duygularını kazandırmak için bu projeyi hayata geçirdiklerini belirten Okul Öncesi Öğretmeni Ayşe İnan, “Doğadan topluyorum, kendim yapıyorum, hayvan arkadaşlara umut saçıyorum” adlı proje kapsamı dahilinde okulda bulunan bahçedeki zeytin ağacından zeytin topladıklarını kaydetti.
 
İnan, “Zeytinden yağa, yağdan mamaya” sloganı ile öğrenci ve velilerle beraber zeytin maseresine giderek toplanan zeytinlerden  yağ elde ettiklerini anlatarak “elde edilen bu yağları şişeleyerek köylü pazarında sattık.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Metin'i ziyaret eden proje ekibine Müdür Metin'de zeytinyağı alarak katkıda bulundu.

Satıştan kazanılan gelir ile 4 Ekim Hayvanları Koruma Günü’nde hayvan barınağındaki ilgiye ve sevgiye muhtaç hayvanlara mamalarını hediye edeceğiz”, diye konuştu.

Amaçlarının kritik yaş olan 0-6 yaş grubundaki öğrencilere sevgi, ilgi, fedakarlık, vicdan, merhamet, duyarlı olma, yardım etme ve farkında olma duygularını kazandırmak olduğunun altını çizen İbrahim Kozacıoğlu Orta Okulu Okul Öncesi Öğretmeni Ayşe İnan, “Umut ediyorumki gelecek nesil karıncayı ezmeyen, karınca yuvasını bozmayan vidan ve merhametli çozuklarımıza emanet olacaktır.
“Hayvanlara merhamet göstermeyen, insanlara da göstermez”

 

Tarsus Haber

Güncelleme Tarihi: 28 Eylül 2018, 23:55

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER