Tarsus ve Bölgedeki gündem, ekonomi, son dakika, spor ve yaşam dünyasındaki önemli gelişmelerden anında haberdar olmak ister misiniz?
Ali Ergezer'den Tarsus Ticaret Borsası Başkanı Murat Kaya'ya "Herkes İşine Baksın"

Ali Ergezer'den Tarsus Ticaret Borsası Başkanı Murat Kaya'ya "Herkes İşine Baksın"

Tarsus Ziraat Odası Başkanı Ali Ergezer Tarsus Ticaret Borsasına sert uyarı, Ergezer "Çiftçilerin mesleki örgütü Borsa değil, Ziraat Odalarıdır"

arsus Ziraat Odası Başkanı Ali Ergezer, Tarsus tarımına sahip çıkma iddiasıyla son zamanlarda ortaya çıkan Tarsus Ticaret Borsasının asli görevlerini unutup, Tarsus tarımına sahip çıktığını söylemesini çok garip olduğunu belirterek sert bir dille eleştirdi

Başkan Ali Ergezer'in açıklamasında; Her meslek odasının kendi sorumluluk alanı içerisinde görevini yapması gerektiğine dikkat çeken Ziraat Odası Başkanı Ali Ergezer, Borsa Başkanının,  önce kendi meslek odası olan Ticaret Borsası’nın asli işlevlerini layıkıyla yerine getirmesini, ancak başkanın kendisinden önceki başkan ve yönetim kurulunun Tarsus’a ve Tarsus Ticaret Borsası’na kazandırdıkları hizmetleri bile inkar ettiğini ve vefasızlık gösterdiğini belirtti.

Ergezer  "Mevcut Başkan Eski Yönetimin Mirasına Kondu"
Ticaret Borsası’nın bir önceki Başkan ve Yöneticilerinin kendi  üyelerinden teberru toplayarak Tarsus’a Fakülte binaları yapılmasına ciddi destek olduklarını, bunun yanında Borsa olarakta Fakülte binalarının yapılmasına büyük maddi destek sağladıklarını, Tarsus’a üniversite kazandırılması noktasında büyük gayret gösterdiklerine dikkat çeken Ergezer, Tarsus Ticaret Borsasının eski Başkan ve Yönetim Kurulu’nun yeni Borsa binasının yerini alıp, şu anda içinde bulunulan modern binayı yaptırdığını, mevcut başkan ve yönetiminin eski yönetimin  mirasına konduklarını söyledi.

"Herkes İşine Baksın" Sözleri İle Ticaret Borsasına Uyarı
‘Her meslek odasının kendi sorumluluk alanı içerisinde görevini yapması gerekirken başka Odaların görevini yapmaya kalkışmasının yanlış olduğunu bilmesi lazım.’ Diyen, Ziraat Odası Başkanı Ali Ergezer;  ‘Borsa başkanı, Çiftçilerin Meslek Örgütlerinin Ziraat Odaları olduğunu bilmesi gerekirken, kendisine pay çıkartmaktadır. Herkes işine baksın, önce üstlendiği görevi layıkıyla yerine getirmeye çalışsın. Çiftçilerin meslek örgütleri Ticaret Borsaları değil, Ziraat Odalarıdır. Borsa başkanı sadece bildiği ticareti yapsınBorsanın işlevini yerine getirsin. Uzun yıllar hizmet eden Borsa Sarayı binasını satarak, Borsa için bir sembol olan, Tarsus için bir sembol olan binayı satmak, bununla övünmek kendilerine fayda sağlamaz. O binada Tarsusluların anıları var. O binada 1970 li yıllarda Fakülte ve Yüksek okul olarak eğitim gören, eğitim verenlerin anıları var. Önemli olan satmak değil, yapmaktır. Bizde bunu yapıyoruz. Göreve geldiğimizden bu yana hep yapıcı olmaya, hep yeni eserler kazandırmaya, bölge tarımının kalkınması için yeniliklere açık olmaya dikkat ettik. Çalışmalarımızı da bu doğrultu da yerine getirdik.’ Dedi.

"Çiftçinin bir yıllık kan emeği olan ürünü alıp gitti.  Bu eser senindir."
‘Tarsus Tarımına sahip çıktığını söylüyorsun. İlk Göreve geldiğin de  plaket töreni yaptın. Başarılı Tüccarlarına  plaket verdin . Ama plaketi alanlar  çiftçinin bir yıllık kan emeği olan ürünü alıp gitti.  Bu eser senindir. Tabi ki borsanın görevlerini benim çiftçimin bilmesi gerekir. Ama bunu anlatma tenezzülünde bile bulunmadın. Yine borsa dediğin zaman Tarsus’a fakülte binası yapmak becerisini gösteren eski yöneticiler iken sen bunların hiçbirine sahip çıkmadın.Yeni Borsa binasını yapan  eski yöneticiler ve siz gelip oturduktan sonra tek bir çivi bile çakma becerisi gösteremedin. Yanında yetiştirmiş olduğun senin de öğretim üyesi olmandan dolayı iyi kopya yeteneği gösteren genel sekreter yetiştirdin. Onun çekmiş olduğu kopyalı yazılarla kendi yeteneğiniz gibi  kamu oyuna yaymaya çalıştın ,  ama buna hiç kimsenin inanmadığını biliyorsunuzdur.

"Hayata geçiremediğin işleri , başka kurumları beceriksiz Gösterme"
Kendi hırsını yenemeyip hayata geçiremediğin işleri , başka kurumları beceriksiz göstermeye çalışmanı tüm kamuoyu ve çiftçi kesimi tepkiyle karşılamaktadır. O Kurumun, yani Tarsus Ziraat Odasının  neler yaptığını Kamu Oyu çok iyi bilir. Tarsus Ziraat Odası bugün yurt genelinde çok ciddi bir meslek odasıdır . Yapmış olduğumuz  hizmetlerin  saymakla bitmeyeceğini iyi bilmeniz lazım. Çünkü Tarsus Ziraat Odası yönetimi Tarsus Sevdalısıdır. Çiftçi sevdalısıdır, kara toprağın sevdalısıdır. Bu nedenle size tavsiyemiz; evvelce kendi kurumunuzun  başarısını, başarılı  işlerini anlatın.  Başka Odaların işlerine karışmaktan vazgeçin. Aynaya bakın ve  kendinizi  görün. Lafla hiçbir yere varılmayacağını bilmeniz  lazım.Arkandaki eserinle öğünmen lazım.Eğer başka kurumların işlerine karışmak istiyorsan bizlerde sana verilecek cevaplar da çoktur. Bunu da iyi bilesiniz. Saygılarımızla…”
Ali ERGEZER
Tarsus Ziraat Odası
Yönetim Kurulu Başkanı


Etiketler:


UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Henüz yorum eklenmemiştir.
SON DAKİKA
Mersin’de Kamyonun Çarptığı Trafik Polisi Şehit Oldu
Kamyon, Polis Aracı ve Otomobili Ezdi: 3'ü Polis 6 Yaralı
FAHRETTİNPAŞA ORTAOKULUNDA MİNİKLER HAVACILIĞA İLK ADIMLARINI ATTI
Adanalıoğlu'nda Feci Kaza 1 Ağır Yaralı
Tarsus Şehit Yurdakul Alcan Ortaokulu’ndan Eko Okul Çevre Şenliği
Tarsus cezaevinde intihar
MERSİN’DE DEV DALGALAR KORKUTTU
Mersin’de Doktorun Otomobilinden 44 Kilo Esrar Çıktı
Mersin İşkur Kamu Kurumlarına Bin 100 kişi alacak
Tarsus’ta Bir Kadın İntihar Girişiminde Bulundu